Rubrika: Finance

Půjčení si je normální


Lidé by měli být zodpovědní za svou životní úroveň. Což obnáší i to, že by si měli dokázat vydělat na svoji existenci. Měli by se postarat, aby měli vždycky tolik peněz, kolik je jim k normálnímu životu zapotřebí. A pokud si snad někdy dost nevydělají, měli by mít zajištěnu určitou finanční rezervu, díky které by i ve složité době obstáli. Jenže je skutečností, že se mezi námi pohybuje dost lidí, kteří toto nezvládají. Kteří někdy nemají příjmy, s nimiž by dokázali vyjít, a postrádají i úspory, které by je pak mohly podpořit.

peněženka s penězi

Jsou mezi námi prostě i lidé, kteří mají klidně i nemalé finanční problémy, s nimiž si už někdy nevědí rady. A pokud to pak tito nejsou schopni zvládnout ani za cenu naprosto zásadního seškrtání všech postradatelných a nedůležitých výdajů, není jiné ? východisko, než se někde pokusit dostat půjčku, ze které by se dalo to, na co vlastní peníze nestačí, zaplatit.

Takoví lidé pak oslovují finanční ústavy a žádají v nich o některé z nabízejících se půjček. Ale docela často se svými žádostmi neuspějí. Protože se všude prověřuje jejich bonita, a když tito nemají dejme tomu žádoucí příjmy nebo dokonale čisté registry dlužníků, bývá žádání o půjčku marné.

padesátky eur

Ale nemusí tomu tak být všude. Když někoho zaujme třeba nebankovní 100% hypotéka americkahypoteka.cz, může uspět i v případě, že není ani zdaleka ideálním žadatelem. Tady se totiž nehledí ani na značnou výši příjmů, ani na registry dlužníků s nějakými nedůležitými záznamy, tady vše závisí hlavně na tom, zda má žadatel nějakou nemovitost, kterou by mohl zaručit splácení půjčených peněz.

A když někdo nemovitý majetek má a o nebankovní hypotéku si zažádá? Pak je na nejlepší cestě k získání právě takové pomoci. Která nezklame ani u hodně nedokonalých žadatelů, jimž by v bankách stěží vyhověli. A pak už mohou být bez starostí i ti, jež ve všech bankách odmítli.

Hypotéka na pozemek


Bydlení ve městě má své nesporné výhody. Pravděpodobně máte blízko svou školu nebo práci. Ani různé obchody a restaurace nemáte příliš z ruky. Jezdí vám městská hromadná doprava, takže možná ani nepotřebujete auto, nebo ho využíváte jen minimálně na zvláštní příležitosti.

Pokud máte děti, tak město také může být lepší v tom, že děti mohou chodit sami ze školy domů nebo na různé zájmové kroužky. Ve městě je také více možností, co se týče sportu a různých kurzů. Prakticky v každém městě najdete posilovnu a nějaké výtvarné a hudební kroužky pro děti.

interiér bytu

Ale města bývají dost rušná. Bydlet v bytě znamená mít nedostatek prostoru pro sebe i pro děti. Máte jen minimální soukromí a klidu. Věčně musíte poslouchat sousedy. Taky přesně víte, o čem se hádá pár, který bydlí nad vámi? Nebo už tušíte v kolik hodin v noci se s křikem probudí miminko z vedlejšího bytu? A pokaždé v pět hodin ráno vás vzbudí bouchnutí dveří souseda, který míří vyvenčit pejska?

Vesnice je oproti městu extrémně klidné místo. Nemusíte se tady bát pouštět děti ven. Můžou celý den běhat po lese s kamarády, nepotkají jediné auto ani žádné zloděje. Bezpečí a klid jsou nespornými výhodami, ale nejsou jediné. Na vesnici si můžete postavit dům podle svých představ a snů. Mít krásnou zahrádku plnou květin, prolézaček pro děti a s pejskem už nemusíte několikrát denně vybíhat z bytu. Sice nebudete mít všechno tak blízko a budete muset řídit mnohem častěji, ale váš život se tím úplně změní.

velký dům

Můžete si vzít i hypotéku na pozemek a postavit si dům svých snů. Žít v klidu a příjemném prostředí. Už nemusíte každý den poslouchat sousedy, může vám být jedno, co si kdo ve vesnici staví nebo rekonstruuje, protože vás to nebude nijak rušit. Můžete každý den chodit na procházky do lesa a relaxovat v přírodě. Váš život se otočí o sto osmdesát stupňů a vy začnete úplně znovu.

I moderní bydlení může být cenově zajímavé


Ne každý si mohl vždy dovolit koupit si vlastní obydlí, ale je pravda, že tak dvě dekády zpátky byly byty v mnoha oblastech velice levné a tím dostupné.

I moderní bydlení může být cenově zajímavé

Usadit se někde v podnájmu rozhodně není vyloženě špatný počin, hlavně když jste mladí. S postupem času ale člověk zatouží po něčem vlastní a není se vlastně ani čemu divit. Ono se totiž vlastní bydlení vyplatí mnohem více než život v podnájmu. Tedy to alespoň platilo ještě relativně donedávna. Dnes už jsou ale karty rozdány trochu jinak a ceny obytných nemovitostí jsou výše, než byly kdykoliv předtím. To samozřejmě zhoršuje jejich dostupnost a nutí i zájemce o vlastní střechu nad hlavou jít právě do podnájmu.

Dobrá investice

Jak již bylo řečeno, podnájem není vyloženě špatnou volbou, zvláště, pokud si vyberete něco levnějšího s dobrým majitelem, ale rozhodně to není ono. Bydlení ve svém je prostě bydlení ve svém. Jak toho ale docílit, když peněz je málo a hypotéka nedosažitelná? Inu, možná pomůže vyzkoušet alternativu ve formě mobilheimu Lavarohouse.

Mají vše potřebné

Mnoho našinců se na mobilní domy dívá stále skrze prsty a mají k tomu docela dobrý důvod. Kdysi se u nás totiž prodávaly podivné verze připomínající spíše maringotky, které byly funkční tak na pár přespání, ale jako bydlení pro rodinu rozhodně ne. Od té doby už odteklo hodně vody a tento druh obydlí je na tom ve všech ohledech mnohem lépe, zvláště jedná-li se o nejmodernější verze. Ty jsou nejen docela prostorné, ale zároveň nabízí i velmi kvalitní vnitřní vybavení včetně nábytku a užitečných elektrospotřebičů. Jakmile podepíšete smlouvu, můžete v podstatě okamžitě bydlet.

Domek s mincemi a hodinami

Rekreace

Nejen moderní verze, ale i ty dříve vyrobené jdou dnes docela na odbyt. Lidé je ale obvykle nepoužívají pro bydlení, k tomu nejsou tak dobře zařízené, ale spíše k rekreaci, a to hlavně v letních měsících. Mobilheimy dřívější výroby mohou klidně alternovat klasické dřevěné roubenky, a to v mnoha ohledech. Výhodné je, že není potřeba čekat na jejich stavbu, ale už jsou hotové. Stačí je jen dovést na místo.

Peníze na cokoliv


Lidé s dostatečným množstvím finančních prostředků jsou na tom vždy o poznání lépe než ti, kdo dostatkem peněz neoplývají. Ti, kdo jsou finančně zabezpečeni, si vždy pořídí to, co potřebují nebo chtějí mít, protože za to mohou zaplatit, zatímco ti, kdo mají hluboko do kapsy, si musí leccos odpírat nebo to řešit nějakým alternativním, a tudíž ne vždy ideálním způsobem, svépomocí nebo v podobě nějaké té charity.

A pokud jsou něčí finanční problémy závažnější, než je snesitelné, nezbývá tomuto jiná možnost, než si scházející finanční prostředky od někoho půjčit. A to bez ohledu na to, zda jsou tyto potřeba na spotřebu nebo na něco, co souvisí s podnikatelskými aktivitami.

eura centy

Jenže zkuste si to, obrátit se na finanční instituce a žádat zde o půjčení peněz! Nejednou to znamená nejprve horu byrokracie, pak dlouhé posuzování a zvažování, a nakonec dost možná i odmítnutí podané žádosti. Protože každý ze žadatelů musí nejprve splnit všechny požadavky oslovené finanční instituce, a třeba banky jsou v otázce půjček velice přísné a nesmlouvavé.

Na rozdíl od nebankovní společnosti, u níž nejeden jinde neúspěšný žadatel nakonec skončí. U nebankovní společnosti se totiž dá uspět i více než snadno, a to pokud je zvoleným řešením žadatelových nesnází nebankovní hypotéka.

Ať už se pro tento typ půjčky rozhodne spotřebitel nebo podnikatel, vždy má jistotu, že má-li alespoň příjmy dostatečné ke splácení plus nemovitost, kterou by se za půjčené peníze dokázal zaručit, dokud nebude vše v pořádku vráceno, uspěje. A to za vlastně přímo ideálních podmínek.

eura mince

U takové hypotéky od nebankovní společnosti se totiž není třeba zase až tolik bát nízkých příjmů nebo záznamů v registrech dlužníků, u ní nemusí vadit dokonce ani jiné půjčky či exekuce. A i kdyby snad žadatel navzdory těmto výhodám uspět nedokázal, vždy to může vyřešit ještě tím, že si přizve spoludlužníka.

A rázem má po finančních starostech.

Je pro naše prostředí nebankovní americká hypotéka vhodná?


Asi není nutné říkat, že hypoték je mnoho druhů. Ač jsou v základních věcech stejné, každá má poněkud jiné podmínky, a hodí se tedy pro poněkud jinou klientelu. To znamená, že si každý, kdo si chce koupit nebo rekonstruovat dům či byt může vybrat takovou, která mu nejvíce vyhovuje. Jednou z nich je i nebankovní americká hypotéka. O co se jedná?dům na prodej

Jak již název napovídá, jedná se o typ poskytovaný výhradně nebankovními společnostmi, který je inspirován hypotékami, které jsou běžné v Americe, specificky ve Spojených státech Amerických. A někteří investoři měli dojem, že když má takový úspěch v zámoří, možná jej bude mít i u nás. Měli pravdu?

Abychom na tuto otázku mohli odpovědět, pojďme si nejprve říci, co je principem tohoto typu hypotéky a jak se liší od těch, na které jsme u nás zvyklí. Rozdíl je zde především v ručení. Zatímco obvykle při žádosti potřebujete ručitele, zde to není nutné. Za to, že budete vše řádně splácet, ručíte předmětnou nemovitostí, která je až do úplného zaplacení celé částky včetně všech úroků a poplatků majetkem společnosti, která vám onen úvěr poskytla.

Jistě znáte z filmů scénu, kdy staří http://www.ceskatelevize.cz/porady/10121359557-port/archeologie/50-stari-slovane-pod-rentgenem/ lidé oslavují poslední splátku hypotéky a radují se, že dům je konečně jejich. A věřte, že to je podle skutečnosti. Otázkou je, zda má něco takového budoucnost i u nás.

Popravdě, nevidím, že by se stala tak populární jako jinde. Je to především kvůli specifikům, která u nás máme. Tím prvním je, že se častěji stěhujeme. Aby náš nový dům zůstal, i několik desítek let v majetku společnosti není příliš vhodné, neboť je velká pravděpodobnost, že jej budeme chtít během té doby prodat.podpis hypoteční smlouvy

Přesto i zde si najde svou klientelu, především z řad mladých lidí, kteří se chtějí usadit a nepřemýšlejí o tom, že by se odstěhovali. Může to být třeba proto, že mají k danému místu nějaký vztah a jsou si tedy jisti, že jej nebudou chtít opustit.

Avšak realisticky řečeno, pro většinu z nás to není příliš vhodné. Proto raději zvolte jeden z klasických typů. Určitě tak neprohloupíte.

Financujte nové bydlení chytře


Málokdo má takové úspory, aby si mohli pořídit nové bydlení za hotové. A není se čemu divit, když musíte dát dohromady i několik milionů a ještě 4 procenta z kupní ceny na daň z nabytí nemovitosti. Naštěstí existuje několik možností, které můžete využít. Každá z nich je vhodná pro někoho jiného, ale díky nim se může vlastního domova dočkat téměř každý.peníze na bydlení

Klasická hypotéka

Ta vás jistě napadne jako první. Banky i nebankovní společnosti půjčují maximálně 80 procent z odhadní ceny nemovitosti. Zbylých 20 procent musíte uhradit z vlastních zdrojů. Problémů zde může být několik. Mnoho Čechů nemá dostatečný příjem, mají záznam v registru dlužníků, anebo nemají dostatečnou zástavu. I tyto problémy ale mají své řešení.

Hypotéka bez doložení příjmu americká-nebankovní-hypotéka.cz zaručuje rychlé vyřízení do 24 hodin, poskytnou až 70 procent z odhadu a doba splatnosti je až 30 let. Nenechte se ale mýlit. To, že je bez doložení příjmu neznamená, že můžete být bez práce. Příjem samozřejmě mít musíte, ale nemusíte ho mít tak vysoký, jak požadují klasické banky.

Využijte stavební spoření

Velkou výhodou je, že nemusíte ručit danou nemovitostí. Podmínkou je, že musíte spořit alespoň dva roky a můžete zažádat maximálně o 60 procent z odhadu. To se ale liší podle konkrétní společnosti. Bez zástavy ovšem musíte počítat s vyšším úrokem právě proto, že neručíte. Máte-li stavební spoření, informujte se u svého poradce, zda by tato možnost pro vás byla možná.krásný starý dům

Pomoc od státu

Dostatečná pomoc od státu není pro každého samozřejmá. Není jednoduché o tuto o pomoc požádat. Ve většině případu je to pro lidi mladšího věku, sice bezúročná, ale pro starší lidi není na dosah. Částka, kterou nabízejí není tak vysoká, aby člověk měl o ni zájem. Možná někomu pomůže aspoň na rekonstrukci a nemusí si půjčovat v bance a čekat, jestli mu bude půjčka schválena.

Jací jsou Češi po finanční stránce?


Všude kolem nás je spousta věcí, které chceme mít. Situace je úplně jiná než před samotovou revolucí a i dnes jako bychom se snažili dohnat tehdejší nedostatek a rychle si pořídit to, co ještě nemáme, dokud to je k dostání. Je to samozřejmě hloupost, ale tak to cítím. A určitě nejenom já. A protože je věcí, které můžeme mít, moc, je jasné, že nám na to někdy nestačí peníze. A proto se často klidně i zadlužíme, jenom abychom to měli. Abychom třeba nezůstali pozadu za ostatními, kteří už to mají.
Podle statistiky prý je devět z deseti našinců ochotných si vzít půjčku. Jen aby si koupili to, co nemají. Nebo aby zaplatili za to, na co nemají. A je potěšující jenom to, že si je většina z nás ochotná vzít půjčku jenom na docela rozumné věci, jako je bydlení nebo vzdělání. Nebo je možná někdy rozumné půjčit si i na auto, i když to už je přece jenom spornější.
kufr peněz
Půjčovat si prý jsou ochotni hlavně lidé s vysokoškolským vzděláním. A to, na co si jsme ochotni půjčit, jsou prý hlavně věci, které nám mají dlouhodobě sloužit. Tedy třeba na bydlení a jeho rekonstrukci.
Nejrychleji roste počet těch, kdo si jsou ochotni půjčit na vzdělání a osobní rozvoj, docela dost lidí by si půjčilo i na investice do svého zdraví, jako jsou třeba nové zuby nebo zákroky plastických chirurgů.
A naštěstí je pořád míň a míň těch, kdo si kupují na dluh vánoční dárky nebo dovolenou nebo z půjčky třeba chtějí zaplatit svatbu. Případně těch, kdo si jsou ochotni vzít půjčku na provoz domácnosti nebo splácení jiného úvěru, to známé vytloukání klínu klínem. Ale i tak je u nás pořád ještě několik procent populace takových
mince v ruce
Takže se zdá, že jako celek dostáváme rozum. Protože je sice každá půjčka riziko, ale aspoň riskujeme pro spíš rozumnější věci. Neutrácíme už cizí peníze tak často za něco, co rychle pomine a nám zůstanou jen dluhy. A kéž bychom byli postupem času ještě rozumnější a rozumnější. A jednou si počínali úplně nejrozumněji.

Venkovní rolety do pergoly slouží nejen jako ochrana soukromí


Pergola je ideálním řešením pro užití si co nejvíce času venku. Díky pergole jste chráněni před větrem, deštěm i přímým sluncem. Vychutnat posezení s rodinou či přáteli je tak reálné za každého počasí. Pergola prodlužuje reálný pobyt ve vaší zahradě.

Je ideálním místem pro odpočinek i práci. Místo, kde si můžete dopřát zasloužený relax. Výběrem vhodné venkovní rolety do pergoly si můžete dopřát posezení a užití takřka po celý rok.

stará zahrada

V letních měsících je sice velmi příjemně v zahradní pergole. Jak se však efektivně chránit před slunečními paprsky, deštěm či zvědavými sousedy nebo lidmi hledící případně na vás z ulice? V tomto případě vše vyřeší výběr vhodné venkovní rolety do pergoly, která splní v rámci zastínění maximální ochranu a zajistí nejvyšší komfort pro vaše soukromí.

Na co se zaměřit při výběru?

Jedná se o zastínění svislé boční části, díky tomu tak je z pergoly vytvořeno jakési obydlí, kde jste dostatečně chráněni a máte maximální soukromí. Dnešní sortiment zahrnuje stínění ve velmi vysoké kvalitě, kdy se jedná o zcela odolný materiál, jenž disponuje dlouhou životností.

Jestliže očekáváte pevnou ochranu i před silným deštěm či větrem, je lepší variantou upřednostnit vodicí lištu v rámci ovládání. Stínění do exteriéru je i po designové stránce zajímavým prvkem.

Prvořadé je si však vše dobře změřit, abyste věděli, jaký rozměr potřebujete pro vaši pergolu. Vybírat lze rovněž i z různého barevného provedení.

stín a světlo

Mezi hlavní výhody náleží dostatečná ochrana před slunečmími paprsky, ochrana vašeho soukromí, dlouhá životnost, ruční či elektrické ovládání. Však se jedná o jeden z nejvíce používaných stínících prvků.

V rámci výběru stínící techniky máte k dispozici montáž a je vám poskytnut záruční i pozáruční servis. Zde se vyplatí využít právě služby již od renomované společnosti mající dlouholetou zkušenost.

Spolehněte se na to nejlepší


Chcete si půjčit větší obnos peněz, ale máte problém s tím, že nejste zrovna ideálním žadatelem? Banky Vás odmítly nebo se na ně nechcete obracet z toho důvodu, že máte obavy, že byste u nich neměli šanci? Věřte tomu, že tu pro Vás jsou i jiné možnosti, které by se Vám mohly líbit, a je jenom na Vás, zda se pro ně rozhodnete. Pokud totiž patříte mezi jedince, kteří mají zápis v registru dlužníků, a rádi byste si půjčili například na to, abyste sjednotili svoje dluhy do jednoho a tím si usnadnili splácení, tak si můžete být jistí tím, že díky nebankovním společnostem si s ničím nebudete muset dělat starosti, protože se dočkáte jenom těch nejlepších výsledků.

domeček

Americká hypotéka bez registru bude i pro Vás volbou, které nebudete muset litovat. Typickým znakem takové hypotéky je to, že se dlužník musí zaručit nemovitostí. Jakmile se ale zaručíte, tak si můžete být jistí tím, že se peněz dočkáte, navíc se vyhnete kontrolám, které by Vám mohly být nepříjemné, což se hodí.

Nemusíte si dělat starosti

Uvidíte, že se Vám taková půjčka bude skutečně líbit, protože si nebudete muset s ničím dělat starosti a vše bude tak, jak si právě Vy představujete, na to se můžete spolehnout. Uvidíte, že pro Vás bude získání půjčky jednodušší, než jste si kdy mohli myslet, možností je totiž plno.

vilka

My už rádi vyjdeme vstříc Vašim požadavkům a postaráme se o to, abyste byli se vším nadmíru spokojeni, to je pro nás velice důležité. Rádi Vám nabídneme takovou půjčku, která bude ve všech směrech vyhovovat Vašim požadavkům, takže si můžete být jistí tím, že bude všechno tak, jak si budete představovat. Půjčit si velké peníze nemusí být složité, pokud víte, na koho byste se měli obrátit. Jsme tu pro Vás a vždy se budeme snažit o to, abyste byli s naší prací spokojeni, na to se můžete kdykoliv spolehnout. Nechte nás, abychom se o Vaši spokojenost kdykoliv postarali. http://www.morberoun.cz/majku-mame-postarali-se-nam-o-ni-nasi-hasici-moc-dekujeme-takze-oslavy-1-maje-mohou-zacit/g-3080

Udělejte si pořádek ve vlastních financích!


Jak dosáhnout toho, abyste s financemi dobře nakládali, vám poradí hodně knížek. Každý z nás však potřebuje jednoduchý, praktický a fungující návod, jak všechny finanční informace o sobě dát dohromady a možná se také dostat k tomu, že měsíčně něco ušetříte . Pojďme tedy dát finance a plán dohromady:

kalkulačka

Sepište si veškeré svoje příjmy

Pokud máte čas, sedněte si ke svému pracovnímu stolu, připravte si prázdný papír a vypište veškeré vaše měsíční příjmy, které máte. Ať už to je příjem ze zaměstnání, z podnikání, z vedlejších příjmů, z pronájmů nemovitostí a podobně. Všechno si pěkně sepište přehledně na levou část papíru.

peněženka

1. Sepište si veškeré svoje měsíční výdaje
Do pravé části papíru napište vlastní výdaje. Nezapomeňte na položky typu: nájem, elektřina, voda, plyn, hypotéka, telefon, pojištění, potraviny, benzín, drogerie, oblečení. Prostě všechno, co jste si koupili a co jste zaplatili. Ideální je, pokud vycházíte již z měsíce minulého, tedy máte přesný přehled o těchto položkách.

2. Naplánujte si další měsíc
Až budete mít sepsaný seznam příjmů a výdajů, uvidíte, jak na tom jste. Pokud máte nedostatek příjmů, zamyslete v první řadě nad tím, jak svoje příjmy zvýšit a zároveň ale také, což bude v danou chvíli sice bolestivé, nicméně rychlejší, se zamyslete nad tím, kde můžete ušetřit a co všechno si nemusíte kupovat. Poté si podle daných čísel udělejte přesný rozpočet na další měsíc. Tedy si rozvrhněte, kolik investujete do věcí, které můžete ovlivnit. Jako jsou potraviny, drogerie, oblečení, kosmetika atd.

diář

3. Vyhodnoťte situaci
Po uplynutí tohoto měsíce si zkontrolujte, zda jste se drželi plánu a zda vám to finančně pomohlo a zda se vám lépe spalo, když jste o své finanční situaci měli přehled. Pokud ano, určitě v systému pokračujte. Pokud jste díky této praxi zjistili, že vaše finance nejsou v pořádku, nesmutněte! Díky tomu je do pořádku určitě dáte a nemusíte se obávat budoucnosti, která by na vás čekala, kdybyste si finance nehlídali!