Financujte nové bydlení chytře

Málokdo má takové úspory, aby si mohli pořídit nové bydlení za hotové. A není se čemu divit, když musíte dát dohromady i několik milionů a ještě 4 procenta z kupní ceny na daň z nabytí nemovitosti. Naštěstí existuje několik možností, které můžete využít. Každá z nich je vhodná pro někoho jiného, ale díky nim se může vlastního domova dočkat téměř každý.peníze na bydlení

Klasická hypotéka

Ta vás jistě napadne jako první. Banky i nebankovní společnosti půjčují maximálně 80 procent z odhadní ceny nemovitosti. Zbylých 20 procent musíte uhradit z vlastních zdrojů. Problémů zde může být několik. Mnoho Čechů nemá dostatečný příjem, mají záznam v registru dlužníků, anebo nemají dostatečnou zástavu. I tyto problémy ale mají své řešení.

Hypotéka bez doložení příjmu americká-nebankovní-hypotéka.cz zaručuje rychlé vyřízení do 24 hodin, poskytnou až 70 procent z odhadu a doba splatnosti je až 30 let. Nenechte se ale mýlit. To, že je bez doložení příjmu neznamená, že můžete být bez práce. Příjem samozřejmě mít musíte, ale nemusíte ho mít tak vysoký, jak požadují klasické banky.

Využijte stavební spoření

Velkou výhodou je, že nemusíte ručit danou nemovitostí. Podmínkou je, že musíte spořit alespoň dva roky a můžete zažádat maximálně o 60 procent z odhadu. To se ale liší podle konkrétní společnosti. Bez zástavy ovšem musíte počítat s vyšším úrokem právě proto, že neručíte. Máte-li stavební spoření, informujte se u svého poradce, zda by tato možnost pro vás byla možná.krásný starý dům

Pomoc od státu

Dostatečná pomoc od státu není pro každého samozřejmá. Není jednoduché o tuto o pomoc požádat. Ve většině případu je to pro lidi mladšího věku, sice bezúročná, ale pro starší lidi není na dosah. Částka, kterou nabízejí není tak vysoká, aby člověk měl o ni zájem. Možná někomu pomůže aspoň na rekonstrukci a nemusí si půjčovat v bance a čekat, jestli mu bude půjčka schválena.