Hypotéka na dům či byt

Vždycky jsem chtěla mít vlastní dům anebo byt. Tak jsem s přítelem přemýšlela, co bude výhodnější, jestli si vzít na hypotéku nemovitost, nebo jestli byt nebo dům na nájem? Velmi složitá otázka, a ještě těžší rozhodování. Přítel byl vždycky za to, že chci mít velký dům, protože podle něj je nejlepší, když malé děti vyrůstají na vesnici, kde je opravdu čerstvý vzduch. A prý je taky na vesnici opravdu velká možnost se seznámit s lidmi, protože prý na vesnici jsou velice přátelští lidé. No, nevím, tohle opravdu mohu potvrdit, protože moji rodiče a prarodiče taky vyrůstali na vesnici.

Hypotéka? Žádný problém.

A moje maminka sice měla nebankovní americkou hypotéku, za ty peníze si koupila právě velký dům na vesnici. Sice je to tam prima, že tam je opravdu skvělý vzduch a může tam taky maminka pěstovat ovoce a zeleninu nebo chovat zvířata, ale sousedské vztahy nejsou vždycky perfektní. O tomhle by taky mohl vykládat můj otec a taky můj dědeček, kteří měli velké problémy se sousedy. Takže si říkám, že vesnice tak není vždycky ideální. A proto když jsme si s přítelem chtěli vzít nebankovní americkou hypotéku, tak jsme se nakonec dohodli, že si koupíme malý byt ve městě.

Hlídejte si úroky.

Podle mého názoru je to výhodnější, protože je to sice o něco málo peněz dražší, ale zase tam nejsou žádné investice, jako kdybyste museli opravovat celý dům. A jenom si vemte, kdybyste museli opravovat střechu. Protože střecha na velkém domě samozřejmě vyjde opravdu hodně draze, třeba i na milionu korun. A když opravujete na bytě střechu, tak se vlastně skládá celá bytovka nebo to platí nějaké družstvo. Pokud opravdu sháníte nějakou skvělou hypotéku, tak se zkuste zeptat na nebankovní americkou hypotéku, o kterou je veliký zájem a která je hodně kvalitní. Musím ale uznat, že ten, kdo přišel na nebankovní americkou hypotéku, tak udělal dobře.