Hypotéka na pozemek

Bydlení ve městě má své nesporné výhody. Pravděpodobně máte blízko svou školu nebo práci. Ani různé obchody a restaurace nemáte příliš z ruky. Jezdí vám městská hromadná doprava, takže možná ani nepotřebujete auto, nebo ho využíváte jen minimálně na zvláštní příležitosti.

Pokud máte děti, tak město také může být lepší v tom, že děti mohou chodit sami ze školy domů nebo na různé zájmové kroužky. Ve městě je také více možností, co se týče sportu a různých kurzů. Prakticky v každém městě najdete posilovnu a nějaké výtvarné a hudební kroužky pro děti.

interiér bytu

Ale města bývají dost rušná. Bydlet v bytě znamená mít nedostatek prostoru pro sebe i pro děti. Máte jen minimální soukromí a klidu. Věčně musíte poslouchat sousedy. Taky přesně víte, o čem se hádá pár, který bydlí nad vámi? Nebo už tušíte v kolik hodin v noci se s křikem probudí miminko z vedlejšího bytu? A pokaždé v pět hodin ráno vás vzbudí bouchnutí dveří souseda, který míří vyvenčit pejska?

Vesnice je oproti městu extrémně klidné místo. Nemusíte se tady bát pouštět děti ven. Můžou celý den běhat po lese s kamarády, nepotkají jediné auto ani žádné zloděje. Bezpečí a klid jsou nespornými výhodami, ale nejsou jediné. Na vesnici si můžete postavit dům podle svých představ a snů. Mít krásnou zahrádku plnou květin, prolézaček pro děti a s pejskem už nemusíte několikrát denně vybíhat z bytu. Sice nebudete mít všechno tak blízko a budete muset řídit mnohem častěji, ale váš život se tím úplně změní.

velký dům

Můžete si vzít i hypotéku na pozemek a postavit si dům svých snů. Žít v klidu a příjemném prostředí. Už nemusíte každý den poslouchat sousedy, může vám být jedno, co si kdo ve vesnici staví nebo rekonstruuje, protože vás to nebude nijak rušit. Můžete každý den chodit na procházky do lesa a relaxovat v přírodě. Váš život se otočí o sto osmdesát stupňů a vy začnete úplně znovu.