Žena 21. století

Ráno vstane, jde si zaběhat, připraví si smoothie, projede novinky na facebooku, nalíčí se, moderně se obleče, nastoupí do svého auta a jede do práce, která ji sice vysává, ale umožňuje jí kariérně stoupat a přiznejme si, plat stojí za to. V práci zvládne veškeré své úkoly, potom si zajde na kafe s kamarádkou, večer na drink s přítelem a po příchodu do svého pronajatého, vkusně zařízeného bytu uléhá s mobilem v ruce.
studentka u pc

Žena 21. století je sebevědomá, sebejistá, dravá a aktivní. Musí, protože jinak by její místo v práci a společenském žebříčku obsadil jiný. Nehodlá se zahazovat jen tak s někým, nehodlá marnit čas. Chce si koupit věci, kvalitní věci a hodně věcí. Vydělat si na ně musí samozřejmě sama, takže se štve za kariérou, kterou hodlá budovat minimálně do třiceti, pak si dá krátkou přestávku na svatbu, děti a stavbu domu a pak zase celá usměvavá a se značkovou kabelkou naskočí do pracovního vlaku.

Tato dokonalá žena ovšem dnešní muže trochu děsí. Většina mužů se vedle takto úspěšné a cílově zaměřené ženy bude cítit méněcenně. To ale také není správně. V čem tedy tkví problém?

Ženy se během posledních 100 let začaly osamostatňovat, až získaly téměř úplnou rovnoprávnost, což je samozřejmě správně. Nicméně ženy zašly trochu do extrémů a mají pocit, že fakt, že mají stejnou hodnotu jako muži, znamená, že stejně dobře zastanou mužské role, což už úplná pravda není. A muži, když tuto změnu zaregistrovali, se raději stáhli do ústraní, protože přece někomu tak schopnému, jako je dnešní žena, nebudou překážet.
silueta dívky při západu slunce

Co s tím? Dnešní ženy by si měly uvědomit, že žijí jen jednou a až jim bude šedesát, nebudou nejraději vzpomínat na honění se za kariérou, postavením a penězi a to všechno v lodičkách na jehlovém podpatku.

Žena 21. století by měla být zdravě sebevědomá a vědět, jaká je její role a v čem spočívá její hodnota. Žena s dobrým charakterem, podporující svého partnera, věnující se svým dětem a pracující na postu, který ji naplňuje. Kvůli takové ženě se muž rád změní na alfa samce.

Posted in Nezařazené