V Čechách i na Moravě je blaze

V české národní povaze je neustálé stěžování, dokonce jsme zvítězili v jedné anketě jako největší stěžovatelé světa. Přesto je dobré uvědomit si, že stěžovat si a být nešťastný jsou dvě rozdílné věci. Stěžujme si klidně dál, ale vězme, jak dobře se máme.
část Znojma

Výborná ekonomická situace

Ekonomika stále roste. Platy, ač ve srovnání se západní Evropou stále nízké, se zvyšují, a to i reálně, tedy oproti míře inflace. Není u nás přehnaně draho, vše je dostupné. Máme jedny z nejmenších sociálních rozdílů na světě, tedy lidé s nejnižšími příjmy, kteří jsou ohrožení chudobou, jsou ve srovnání se zbytkem světa malá skupina.

Výborný systém veřejné dopravy

Nezdá se to, stále nemáme rychlé vlaky, MHD často není klimatizována, přesto je naše síť MHD jedna z nejlepších na světě. Doprava obvykle jezdí často, poměrně přesně, kapacitně pokryje vše, co má, málokdy se někdo dovnitř nevejde. Máme IDOS, který nám vše a snadno vyhledá, ten taktéž nemá moc podobně kvalitních obdob.
stromy u pole

Zdravotní systém

Systém zdravotnictví se potýká s nedostatkem lékařů, nedostatečnými platy, s nedostatkem sester. Všechno to jsou problémy, které je třeba urgentně řešit. Přes to všechno jsou ale lékaři srdcaři a věnují se pacientům ze všech sil. Úroveň dostupných technologií a metod je také na vysoké úrovni, málokteré onemocnění léčí jinde lépe než u nás. Navíc je lékařská péče povětšinou zdarma, tedy placená z daní, ale univerzálně dostupná, o čemž si mnozí například v Americe můžou jen nechat zdát.

Příroda, hory, kopce, lesy roviny

Jen si vybavte, kde jinde je tak nádherná příroda, jako u nás. Na maličkém území našeho státečku lze nalézt vše – skály, hory, lesy listnaté i jehličnaté, kraje drsné i od pohledů přívětivé. Dokonce máme i několik klimatických pásem. Navíc naše síť turistických tras patří mezi nejlepší na světě. A člověk žijící ve spojení s přírodou je člověk šťastný.


Posted in Nezařazené