Proč je hypotéka bez doložení příjmu tak oblíbená

Asi každý sní či někdy snil o tom mít vlastní dům či byt. Má to rozhodně mnoho výhod oproti bydlení v nájmu či dokonce v podnájmu. Avšak vzhledem k ceně nemovitostí není tento sen dosažitelný pro každého. Zvláště mladí lidé budou mít se získáním dostatečného množství peněz problém, pokud jim již předem nenašetřili k tomuto účelu rodiče.

Jednou z možností, kterou tito lidé mají, je vzít si hypotéku. Jedná se o účelovou půjčku, určenou ke koupi či rekonstrukci předem určené nemovitosti. Poskytují ji jak banky, tak nebankovní společnosti, a bývá poměrně často žádaným produktem.

hypoteka1

Je tedy samozřejmé, že existuje více typů. Ty se sice příliš neliší v celkovém účelu, nýbrž v podmínkách, které jsou k jejímu získání potřeba a ve výši úroků a jiných poplatků. Stejně tak rozdílné bývají i sankce za neplacení či jiné porušení podmínek smlouvy.

Jednou z těch nejoblíbenějších je hypotéka bez doložení příjmu Férová hypotéka. V čem spočívá její rozdíl oproti ostatním? Jak již její název napovídá, není při podání žádosti nutno dokládat příjem. To bývá standardní podmínka především u hypoték poskytovaných bankovními institucemi. A poměrně důležitá.

hypoteka2

Je to totiž způsob, jak se banky ujišťují, že klient má a bude mít dostatek finančních prostředků na řádné splácení. K jejímu splnění je potřeba doložit nejlépe poslední výplatní pásku, stejně jako aktuální pracovní smlouvu.

To může představovat a skutečně i představuje problém pro mladé lidi, kteří čerstvě vyšli ze školy a mají své první zaměstnání. Mnohdy jsou ještě ve zkušební době. Tato situace však znamená, že jejich žádost nebude schválena.

Pak je právě hypotéka bez dokládání příjmu ideálním řešením. Je však potřeba si dávat pozor, neboť to bývá doplněno i vyššími sankcemi, především za neplacení, a také vyššími úroky a jinými poplatky. Přesto to může představovat jediné možné řešení na cestě k vlastnímu bydlení. Jen je třeba zvážit, zda je lepší se tohoto snu alespoň na čas nevzdat a peníze si nenašetřit. Možná budete čekat, ale vyjde to rozhodně levněji.