Pohyb na trampolíně přináší mnohá pozitiva, ale nepřehánějte to

Cvičení na trampolíně, pokud jej provádíme v rozumné míře a s dostatečným zabezpečením, je opravdovým balzámem pro tělo i duši.

Máte doma nářadí, které můžete využít kdykoli

Většina trampolín https://www.goodjump.cz/trampoliny-s-ochrannou-siti se staví venku na zahradě, na trávníku, kde je dostatek volného prostoru v okolí, a kde nemůže dojít k úrazu. Existují však i výrobky určené do interiéru, které rovněž poslouží. Nejste tedy závislí na počasí a roční době, pravidelný trénink a psychickou úlevu si můžete dopřát skutečně kdykoli.silueta skákající ženy
Skákání by se ovšem nemělo přehánět, může se to zdát na první pohled jako malichernost, vždyť přece na tom nic není, pomyslíte si, ale zkuste deset minut intenzivního pohybu a záhy zjistíte, že jste vyčerpaní jako po běžeckém sprintu na 400 metrů. Začátečníci by měli zpočátku cvičit po kratších intervalech a poskytnout dostatek času pro regeneraci svalů. Při skákání se do pohybu zapojí i svalové skupiny dosud nepříliš využívané a můžete mít první dny pocit celého bolavého těla.
Pravidelným cvičením se však doberete pozitivních výsledků, které se projeví na vašem zdraví – zvýší se aerobní kapacita plic, vytrvalost, síla, svaly se zpevní a zlepší se i kvalita kostní výplně (dřeně), kde se rodí nové červené krvinky. Velký význam má tento pohyb pro lymfatický a tím pádem i imunitní systém. Přitom problémům s imunitou dnes čelí více než polovina populace civilizovaného světa.skákající černoch

Skákání je zábavné

Volný pohyb celého těla vzduchovou hmotou baví zejména děti, ale i dospělí se mohou tímto způsobem uvolnit a přijít na jiné myšlenky. Současný svět není příliš nakloněn poklidnému rozjímání, těch stresových faktorů kolem nás je někdy až příliš mnoho a každá drobnost, která nás může od stresu a shonu oprostit, se počítá. Trampolína je ideálním prostředkem v boji proti dnešní uspěchané době a i krátkodobé několikaminutové cvičení může přispět k uvolnění hormonů dobré http://www.badmintonprosek.cz/category/dospeli/ nálady – endorfinů.