Korejská desetikroková rutina

Korejská rutina obsahuje deset kroků. Možná se vám to zdá hodně, ale ne všechny výrobky používáte ve své rutině denně a navíc, pokud pak uvidíte výsledky, věřte, že nebudete litovat ani vteřiny času, kterou jste strávili před zrcadlem s lahvičkou séra v ruce.

Pojďme se nyní podívat, kterých deset kroků to je.

Krém

1. Odlíčení

Tento krok můžete vynechat, pokud jste nebyla za celý den nalíčená a neměla aplikované na obličeji SPF. Pokud ano, zvolte jako první krok rutiny olejový odličovač, například odličovací olej, odličovací balzám nebo odličovací mléko.

2. Čistič pleti

Pleť máte odlíčenou, a teď je třeba ji pořádně vyčistit. Pro tento krok si vyberte čistič na vodní bázi, ve formě gelu či pěny, dle vašich preferencí.

3. Tonikum

Tonikum vám pomůže vyrovnat PH pleti, což je důležité proto, aby vaše pleť lépe vstřebala další péči. Můžete si vybrat tonikum s aktivními látkami, či hydratační, které je považováno za základ.

4. Pleťová esence

Tento produkt je typický právě pro korejskou rutinu. Pomáhá maximalizovat hydrataci pleti a na pleti vám bude svou konzistencí řídkého mlíčka velmi příjemná.

5. Peeling

Šetrný peeling může vaší pleti velmi prospět. Zbavuje ji odumřelých kožních buněk a pomáhá pleti být prozářenou, mladistvou a bojuje s nedokonalostmi pleti. Místo hrubého mechanického peelingu vsaďte na exfoliaci pomocí nízko koncentrovaných AHA kyselin.

6. Pleťové sérum

Tady přichází vaše největší variabilita a možnost vybrat si produkt opravdu na míru. Sérum by totiž mělo směřovat přesně na to, co vás na vaší pleti nejvíce trápí. Vrásky, akné, suchá pleť, pigmentové skvrny…právě v séru se totiž skrývá velká koncentrace účinných látek.

7. Pláténková maska

Korejská kosmetika miluje pláténkové masky. Stejně jako u séra, i tady si vyberte masku dle toho, na co se chcete ve své péči zaměřit, či na váš aktuální problém. Nevýhodou pláténkových masek je bohužel ekologická stopa, která vzniká po jejím jednorázovém použití.

maska

8. Oční krém

Nezapomeňte vyživit pořádně své oční okolí, které je jemnější a náchylnější než zbytek vaší pleti. Pokud vás trápí kruhy pod očima, poohlédněte se po produktech s kofeinem.

9. Hydratační krém

Uzamyká hydrataci ve vaši pleti a nechává vaši pleť vláčnou a jemnou. Suché typy pleti mohou volit hutnější krémy, mastnější typy volí krémy spíše lehké či gelovité.

10. SPF

Tento krok použijte ráno po své ranní rutině. SPF aplikujte po hydratačním krému a před aplikací make-upu počkejte alespoň 20 minut. Nezapomeňte během dne SPF pravidelně reaplikovat.