Co pomáhá na celulitidu a existují opravdu zaručené triky?

Celulitida je pro většinu žen velkým strašákem, přitom s ní jde celkem dobře bojovat. Jen to chce trošku se začít snažit. Jak na to a co určitě pomáhá? 

Co pomáhá na celulitidu a existují opravdu zaručené triky? 

Celulitida je přirozená a vyskytuje se u všech. Je jedno, zda jste při těle nebo máte štíhlou postavu, celulitida si vás může najít kdykoliv. A co s ní? Můžete se s ní buďto smířit nebo s ní můžete začít bojovat. Je ale třeba počítat s tím, že pokud chcete dosáhnout toho, že celulitida pro vás bude už jen minulostí, budete se muset hodně snažit. Je třeba také dodat, že někomu se s ní bojuje snadněji, někomu to ale jde podstatně hůře. S troškou snahy a sebezapření ale můžete dosáhnout toho, co chcete. 

pomerančová kůže

Musíte se hýbat 

Je pravdou, že bez pořádné dávky pohybu, to prostě nepůjde. Tělo je třeba rozpohybovat a kůži zase promasírovat. Časté masáže postižených partií a také pravidelný pohyb, to je klíčem k úspěchu a k pokožce bez pomerančové kůže. Nejlepší na celulitidu je plavání, ale třeba i běh, jóga nebo dřepy. Ale i chůze se dobrým způsobem, jak začít s celulitidou bojovat. Během sprchování také často měňte teplotu vody, je třeba prokrvovat a na to dobře zabírá střídání teplé a studené vody během sprchování. Můžete si k tomu ještě pořídit speciální masážní pomůcky, kterými kůži několikrát týdně na několik minut masírujte. Tím ale boj jen začíná. 

masáž nohou

Strava, pitný režim nebo kosmetika 

Pro úspěšný boj s celulitidou je ovšem úplně nejlepší změnit celou životosprávu. Jezte proto zdravě, hodně konzumujte zeleninu a pijte dostatek obyčejné vody a hlavně bez bublinek. Pakliže pak chcete celé snažení ještě více podpořit, můžete sáhnout po kosmetických produktech. Krémy, gely nebo masky proti celulitidě mohou pomoci. Možná budete muset otestovat vícero značek, je také nutné používat krémy denně a to dvakrát a vydržet s mazáním a masírováním alespoň několik týdnů, ale svůj efekt to určitě má. 

Kůže pak bude minimálně zpevněná a hebká. Tak pojďte do toho! Celulitida pro vás již brzo může být jen nepříjemnou vzpomínkou a minulostí.