Barevný domov

Barvy, které nás obklopují přímou úměrou ovlivňují naši mysl. Barvami kterými se obklopujeme po většinu dne, mohou mít vliv na naši náladu a energii. Vytvořte si příjemný a povzbudivý domov, plný něhy a kreativní inspirace.

Všichni tvorové mají rádi teplo. Barvy dokážou ovlivnit také teplotu místnosti a teplý nebo studený pocit. Teplou barvou je barva červená, oranžová, žlutá nebo hnědá. Studená barva je modrá, zelená nebo fialová. Široká škála barev nabízí kombinaci barev s teplými nebo studenými odstíny. Jisté barvy také mohou podpořit apetit, proto jsou vhodné do kuchyně a jídelny, jiné uklidňují a jiné zase podporují energii.

Barvy dokáží čarovat s velikostí místnosti. Syté odstíny použijeme do velkých místností, které se tím opticky zmenší. Méně syté a jemnější barvy použijeme do malých místností a budeme v nich mít pocit, že je pokoj větší.

pokoj

Pro výmalbu kuchyně volte barvy podporující apetit, jako je žlutá, zlatá nebo červená. Zemité hnědé tóny se výborně hodí do velkých moderních kuchyní s jídelnou. Nebo barvy vhodně zkombinujte. Konstrastem barev podporujících apetit jsou barvy studené a to zelená a modrá.

V obývacím pokoji se chceme nejen my cítit útulně, ale take chceme aby se případná návštěva dokázala uvolnit. Proto volíme barvu hnědou a její odstíny. Relaxační zónu vytvoříte z obývacího pokoje vymalováním levandulovou, šalvějovou nebo světle zelenou barvou. V žádném příppadě neužívejte barev v červených odstínech. Červená barva vyvolává v člověku pocity agrese a povzbuzuje energii a mysl.

obývák

Pro perfektní oddech v ložnici volte barvy v tónech zelené, modré, růžové nebo pískové. Jemné nerušivé barvy jako je šeříková vykouzlí z Vaší ložnice dokonalé romantické místo. Pokud máte v ložnici červenou, žlutou nebo oranžovou nemůžete se divit, že nemůžete spát.

Chodbu a vchodovou místnost prosvětlete co nejvíc to jde. Volte barvu bílou nebo slonovou kost. Bílé stěny můžete doplnit zlatou nebo stříbrnou tak aby zářila a dala Vašemu domu či bytu šmrnc.