Do nového bytu

Otázka v úvodníku tohoto článku je tako, nic neříkající. Samozřejmě, že se člověk sám, vlastními silami, zvládne přestěhovat. Zvláště, když mu nic jiného nezbývá. Otázkou spíše je, jestli je to nutné. Jestli opravdu musí podstoupit tu obrovskou dřinu, která je se stěhováním spojená. Jestli musí, na dobu, kdy se hodlá přesunout z místa A do místa B rezignovat na všechny své obvyklé činnosti. Na práci, na zábavu, na návštěvy rodiny, na děti. A také jestli se má dobrovolně zničit. Fyzicky zničit. Jestli jste v poslední době doma jen přesouvali skříně, víte co to je za námahu. A teď si představte, že s tou skříní sestupujete čtyři podlaží domu, který opouštíte. Naštěstí v novém domě je výtah.

Stěhujeme

Přitom, tak jak si dnes jednoduše objednáme dovoz obědu, tak si můžeme objednat i stěhovací služby.

Stěhování v Praze a okolí, a vlastně po celé republice, nebo i do a ze zahraničí zařizuje firma Mamut s. r. o. Mají docela zajímavou webovou prezentaci, kde se dozvíte, jak takové stěhování probíhá, co se při něm od vás očekává a co vše musíte udělat pro zdárné přestěhování.

Udělat musíte v podstatě jediné. Zvednout telefon, nebo napsat e-mail a stěhování poptat. Co se bude dít pak?

Jedeme

Někdo s firmy se s vámi spojí. Dohodne s vámi termín, ve kterém se dostaví jejich pracovník, který bude na vaše přestěhování, od toho momentu dohlížet. Ten si vše prohlídne, proměří, zapíše. Zajede se rovněž podívat na místo kam, se hodláte přestěhovat. Své zjištění následně použije pro vypracování cenové nabídky. Když vám ji předloží a vy s ní budete souhlasit, dohodnete se společně na detailech akce a podepíšete smlouvu, která je zároveň závaznou objednávkou. V tom okamžiku začíná koncert. Krabice, obaly palety, folie, chrániče rohů. To vše si kluci z firmy přinesou s sebou. Vše pak zabalí, roztřídí, označí, přenesou do přistavených aut. No, zkrátka, přestěhují vás. Není to paráda?