Horor jménem stěhování

Jímá vás hrůza při vzpomínce na svá minulá stěhování v kontextu skutečnosti, že se za pár týdnů budete muset stěhovat znova? Víte, že jste se naposledy zapřísahal, že už nikdy více? Při těchto vzpomínkách si mimoděk třete rameno, které jste si málem vykloubil při manipulaci se šatní skříní.

Stěhování bytů i domů

Není divu, že přemýšlíte, jak se tentokrát přestěhovat a přitom se toho neúčastnit. Řešení tuje. Existuje a určitě se vám zalíbí. Trochu si však za to budete muset připlatit. Ale každá sranda něco stojí, a tolik to zase nebude. Určitě se to vyplatí.

Vyhledejte si profesionální firmu. Najdete ji na netu a budete si muset vybrat. Je jich více. Všichni nabízejí to samé, tedy stěhování. Ale každá to stěhování nabízí tak trochu jinak.

Při prvním kontaktu, který zřejmě provedete telefonicky, se dotazujte, jestli své služby poskytují all inclusive. Možná mluví trochu jiným jazykem tak jim vysvětlete, že poptáváte stěhování takovou formou, že vy se postaráte akorát o své osobní věci. Zbytek už budete chtít na nich. Tedy vše zabalit, roztřídit, převézt, uložit v novém bytě. Starý byt budete vracet pronajimateli, takže chcete vyspravit otlučenou stěnu a vymalovat na bílo.

Že takové služby neexistují? Omyl. Jasně že jsou. A takto popsaný rozsah služeb je v dnešní době skoro běžný. Poskytují ho většiny stěhovací služeb.

Byt vám i vymalují

Když už se s nějakou službou domluvíte, vyšle k vám jejich manažera, nebo jak tuto funkci nazývají. Ten si vše prohlédne, zjistí, kolik toho stěhujete, jaké množství obalových materiálů bude potřebovat a kolik lidí bude muset do zakázky zapojit. Taky mu vysvětlíte, co a jak chcete zabalit a jak to na novém místě, které si také prohlédne uložit. Onen manažer vám nechá spočítat cenovou nabídku, a pokud s ní budete souhlasit, můžete dohodnout přesné datum a hodinu. V onen den D, se seberete a pojedete na výlet. A vracet se budete už do nového.