Tyrolsko – čím vás uchvátí?

Nemusíte být zrovna zdatný horal, abyste si mohli naplno užít dovolenou v rakouském Tyrolsku. Přestože je proslulé především Alpami a jejich zasněženými vrcholky, i klidnějším povahám a milovníkům přírody v nížinách má co nabídnout.

tyrolské hory

Soutěsky

Mnoho cestiček mezi lesy, vodopády a kopci – tyrolskou předností je především klidná a čistá příroda. Na soutěsce Zammer Lochputz naleznete lehký výstup do jeskyní a procházku kolem jeskynních vodopádů. Lákají vás divoké horské řeky a panorámata z výšky, vydejte se na soutěsku Leutaschklamm – obsahuje několik tras s různou náročností, které jsou většinou vhodné i pro děti. Okouzlit vás může i nejdelší ze stezek, Vlčí soutěska neboli Wolfsklamm, která je táhne lesem, kolem řek a obsahuje mnoho krásných cestiček po schodech mezi skalními vodopády.

Jezera

K Rakousku neodmyslitelně patří jezera, která se zde mohou pyšnit čistotou a svěžím vzhledem. Nacházíte-li se v Tyrolsku, určitě byste neměli vynechat jezero Achensee, největší v této oblasti. Kolem dokola je lemováno horami a nabízí krásnou procházku po promenádě na svém pobřeží. Jste-li milovníky skrytých míst, najděte si lokalitu s názvem Bergelsteinersee – jedná se o tajné přírodní jezero uprostřed lesů a skal, kde (budete-li mít štěstí) nepotkáte ani živáčka, možná jen pár kachen a hejna ryb v jeho klidné vodě.

Města

Pokud již máte dost klidných lesů a zpěvu ptáků a toužíte po troše městského turismu, zalíbí se vám jistě hlavní město Tyrolska, Innsbruck. Horské městečko s malebnou architekturou vás přímo pohltí. Až si projdete všechny jeho rozkošné uličky, můžete navštívit místní Alpskou zoologickou zahradu nebo se nechte vyvézt lanovkou na vyhlídkové místo na hoře, odkud uvidíte celý Innsbruck jako na dlani.
hrad v zimě

Hrady a zámky

K této oblasti patří kromě přírody i krásná architektura. Až se budete vracet domů, prodlužte si výlet přes malou zastávku v Německu a navštivte zámek Neuschwanstein – jedná se o pohádkovou stavbu, která byla předlohou pro Disneyho Popelku a sídlo jejího vyvoleného.


Posted in Nezařazené