Zdraví a otužování

Prokleté to slovo otužování. Pro někoho třeba méně, přesto je jistě většina těch, kteří o otužování nechtějí ani slyšet a místo toho se půjdou naložit do horké lázně. Přesně to, však může být důvod k větší náchylnosti pro získání nového přírůstku do našeho těla a nemyslí se tím dítě, ale bakterie, nebo virus.

Všichni víme, že létají kolem nás, jsou na věcech a dokonce i v našem organismu, čekají. Čekají, a když přijde jejich chvíle, vystrčí nožičky a zaútočí. Některé třeba zlehýnka a pomaloučku, jiné však s veškerou vervou, kterou v sobě dokáží probudit, a my lehneme na tři týdny s horečkami a nic nám nepomůže, zachránit nás mohou jen antibiotika.

Otužování

Ptáme se pak možná sami sebe, jestli se tomu dalo zabránit. Jestli šlo něco udělat, aby tento bídný stav nenastal. Mohli jsme udělat mnoho a třeba by nic nepomohlo a někdo nedělá nic a je zdraví celý rok. Otužování však prokazatelně, jak rádi toto slovo používáme, když chceme někoho o něčem přesvědčit, pomáhá a lidé otužilý mají silnější organismus. Snášejí mnohem lépe změny, a proto není jejich tělo oslabeno s příchodem změny počasí.

Jak na to

Každý, kdo se rozhodne přistoupit k tak razantnímu kroku, jako je, začít se otužovat, by do toho neměl skákat po hlavě. Není dobré hned vlézt do díry vysekané v ledu a dát si kafíčko. Na takovou věc se musí pomalu a s rozmyslem. Je možné začít si upravovat teplotu ve sprše a postupem času se dostat až na studenou. Je dobré k tomu připojit nějaký sport, který utužuje tělo.

Sport

Mnoho lidí je nemocné právě proto, že začalo sportovat. Pro tělo je však nějaký pohyb přirozený. Lidé, kteří pracují rukama a nemyslí se tím, sedavá práce u stroje a spájení drátků, mají přirozeně roztáhlé plíce, jejich srdce je silnější a svalová hmota, kterou za léta nabyli je stabilní, a tělo podporuje, nezatěžuje tak, jako nahnaná svalovina kluků z tělocvičny.

Chcete-li být zdraví a jdete na to cestou otužování a sportu, pak si to dobře rozmyslete a načtěte si nějaké materiály k dané tématice, protože i je jisté, že Vám to pomůže, bude trvat měsíce, než uvidíte výsledky.

Posted in Nezařazené