Vitamínová bomba – mungo klíčky

Není nad to si některé potraviny vypěstovat přímo sami doma, máte pak jistotu o čerstvosti a také něco ušetříte. Vyzkoušet můžete také třeba zelené fazole, kdy si klíčky mungo fazolek můžete jednoduše vypěstovat i v pohodlí domova. Pořiďte si k tomu fazole určené na mungo klíčky Naklíčeno, vhodnou nádobu a můžete začít. Za pár dnů tak můžete mít doma hotovou vitamínovou bombu. Vyzkoušejte i vy tuto zdravou luštěniny z Asie, která je plná cenných a zdraví prospěšných látek.mungo.jpg
Pozitivní účinky na zdraví
Tato luštěnina vás ochrání před dlouhou řadou civilizačních chorob, nastartuje vaše lepší trávení, spalování tuků a tím pádem také hubnoucí proces. Dále posiluje obranyschopnost organismu, pomáhá preventivně proti kardiovaskulárním onemocněním a nápomocná může být také při rakovině.
A jaké obsahuje zdraví prospěšné látky?Je to vápník, hořčík, železo, omega 3 a omega 6 kyseliny, dále také polysacharidy, vláknina a vitamíny A, C, E, K, B.
Tato luštěnina se dá konzumovat i ve vařené podobě, ovšem pak bohužel, jak už tomu tak bývá, ztrácí na obsahu svých cenných a zdraví prospěšných látek. mungo výhonky.jpgKonzumovat lze i v jiné nežli vařené podobě. Pořiďte si fazole v bio kvalitě z naší nabídky a vypěstujte si doma vlastní a čerstvé mungo klíčky, které můžete přidat do různých salátů, polévek, jako přílohu k jídlům nebo je konzumovat jen tak. Takto hotové vám vydrží jeden až dva týdny v ledničce. Dodáte tak vašemu tělu spoustu zdraví prospěšných látek a zároveň také budete mít jistotu o jejich čerstvosti.
Podpořte vaše zdraví a vyzkoušejte pravidelnou konzumaci zdraví prospěšné luštěniny, která vám určitě zachutná. Zelené fazole mungo mají příjemnou chuť a skvěle tak doplní váš jídelníček. Dopřejte si tuto vitaminovou bombo v podobě zelených fazolí a obohaťte tak váš jídelníček o tuto super potravinu.