Stres vás může dovést až do hrobu, užívejte proto adaptogenní byliny

Zcela se vyhnout stresu se vám asi stěží podaří a musíme se někdy se stresovými situacemi poprat. Bohužel nežijeme v ideálním světě, kde se všichni mají rádi, spolupracují a využívají společného bohatství v rozumné míře rovnoměrně tak, aby nikdo nestrádal a zároveň nikdo zbytečně nehromadil majetek na úkor druhých. Samozřejmě bychom se měli o takový svět snažit a působit na ostatní v tomto duchu, ale zároveň také vědět, jak si poradit sami, pokud nás stres začne svírat a útočit na nás.

kořen ženšenu

Stresu se snažte vyhnout odlišným životním stylem – co takhle vypnout televizi a jít se raději projít do lesa nebo se projet na kole? Kdo z vás ještě pamatuje dobu socialismu a tamní televizní pořady, šlo o nesrovnatelně klidnější záležitosti, a to byla doba normalizace. Nebyli jsme vystaveni tolika negativním zprávám a chování lidí, takže to také mělo menší vliv na naši psychiku. Lidé se více scházeli fyzicky, neměli žádné mobily ani notebooky a bylo více příležitostí ke klidnějšímu životu. Je to na každém z vás, jak se k tomu postavíte, zda si necháte diktovat negativní životní styl a budete hltat masmediální zpravodajství, nebo budete raději udržovat kvalitní přátelské mezilidské vztahy.

adaptogenní byliny

Užívejte adaptogeny – někdy se stresu nevyhneme zcela a tehdy potřebujeme pomocníka. Tím se ovšem nestane káva, cigareta a sklenka alkoholu, tyto drogy naopak zvyšují hladinu stresových hormonů v krvi, takže přináší pravý opak. Mnohem lepší volbou je třeba Maca peruánská nebo Ženšen pravý, jehož pěstování je rozšířeno po celém světě. Adaptogeny provádí to, že regulují množství stresových hormonů, což prospívá srdci a cévám, našemu mozku, vypjaté nervové soustavě a psychice a mimo jiné i zájmu o sex včetně schopnosti dosáhnout pevné a dostatečně dlouhé erekce a také zdravých spermií pro zplození potomka.