Sluneční brýle nejsou jen módní záležitost


Jestliže budete alespoň zevrubně studovat estetické vlastnosti brýlí, zejména obrys jejich obrouček, dovtípíte se, že ideální tvar obličeje je oválný, a že jeho proporcionální vyváženost, zejména postavení očí, nosu a úst, je to, co na nás působí silnou přitažlivostí. Lidé s oválným obličejem se nám zdají (zřejmě i podvědomě) krásnější, a mohou si také nasadit jakýkoli tvar brýlí, aniž by jim neslušel. Jinak jsou na tom ti, co mají obličej trojúhelníkový, kulatý nebo hranatý, ti by měli nosit brýle, které obličej pomáhají opticky posouvat do oválnějšího tvaru.

dámské sluneční brýle

Je zajímavé, jak velkou roli hraje v našem vnímání právě ovál, ovšem neměli bychom současně se sledováním výběru tvaru obrouček zapomínat věnovat pozornost i zdravotnímu hledisku, a to zejména u brýlí slunečních.

dívka v brýlích na pláži

Sluneční brýle dámské https://www.luxbryle.cz/14-slunecni-bryle by nás měly chránit před UV zářením pomocí speciálního vestavěného UV filtru. Toto je jedna z technických novinek moderní doby, sice možná nenápadná, ale velmi důležitá. A jestliže máte doma ještě v šuplíku po babičce uschované retro modely brýlí proti slunci, využívejte je spíše pro nějakou recesi, jako jsou maškarní plesy, ovšem na slunce s nimi raději vůbec nevycházejte. A proč tolik povyku kvůli UV filtru?

Je v tom jednoduchý trik – jestliže si nasadíte brýle s tmavými skly bez UV filtru, tmavá barva skel umožní rozšířit zornice, ale v tu chvíli do nich dopadá ze slunce více UV (ultrafialového) záření, které poškozuje oční tkáň a brání v její regeneraci. Jinými slovy si tímto výrobkem doslova kazíte a oslabujete zrak, což může vyústit až ve vážné obtíže včetně slepoty.

Buďte velmi pozorní při výběru vhodných brýlí proti slunci, a kromě UV filtru se také zajímejte o ochranu jejich skel vhodným bezpečnostním pouzdrem a čisticími prostředky, jako jsou různé čisticí hadříky či tekuté roztoky.