Převážejte věci co nejúsporněji

Stále něco převážíte nebo se chystáte například stavit dům? Pak se vám jistě hodí auto s tažným zařízením, dodávka nebo alespoň vozidlo s velkým úložným prostorem. Čím více toho uvezete, tím to bude lepší. Ne všechna auta však mají tažná zařízení. Není tedy nic jednoduššího, než si ho tam nechat přimontovat.

vozík za auto

Pokud přemýšlíte o tom, jak budete materiál na stavbu převážet nebo kam dáte všechny ty věci, co potřebujete neustále vozit z místa na místo, pak vás určitě nepřekvapí myšlenka na koupi nového stroje. Jaké máte možnosti?

Dodávka je skvělým pomocníkem na cestách. Výhodou je, že nemusíte nikam nic připojovat, pouze naskládáte úložný prostor tím, co potřebujete, zavřete dveře, nastartujete a můžete jet. Nevýhodou dodávky je snad jen to, že je vcelku velká a doma ji jen tak do garáže neschováte. Další variantou, kterou si můžete zvolit je vozidlo s velkým kufrem a úložným prostorem. Není tak veliké jako dodávka, takže se vám nejspíš skvěle vleze do garáže a navíc v něm můžete brát rodinu na různé výlety. Je to prostě univerzální vozidlo – jak rodinné, tak firemní nebo stavební. Nevýhoda je ovšem ta, že do kufru toho určitě nedáte tolik co na vozík nebo do úložného prostoru dodávky.

land rover

Můžete si pořídit i automobilový vozík. Vozíků se vyrábí různá řada a můžete si vybrat jak délku, tak šířku. Dá se přikrýt plachtou a převezete na něm prakticky cokoliv, je pouze na vás, jakou tonáž váš vozík uveze. Čím více, tím lépe. S vozíkem nikdy nešlápnete vedle. Jedinou nevýhodou je snad jen to, že musíte mít na autě tažné zařízení. Dnes už je však možné koupit tažné zařízení na auto Land Rover i ostatní značky. V každém dobrém autoservisu vám ho namontují a vy můžete převážet všechno dle libosti. Za nás je tedy nejlepší volbou automobilový vozík. A pokud už tažné zařízení na autě máte, je to jen jedna z výhod pro vás.